Strašice Obec Strašice

Zprávy

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby

27.12.2017 Obecní úřad Strašice

Smíšený pěvecký sbor ze Spáleného Poříčí spolu s farností kostela Zvěstování Panny Marie v Zaječově Vás srdečně zvou na tradiční Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby. Vystoupení se koná v zaječovském kostele 6. ledna 2018 od 15 hodin. 

Vánoční vytrubování

22.12.2017 Obecní úřad Strašice

Na Štědrý den budou po Strašicích znít opět koledy, a to v podání Cheznovanky na několika místech ve Strašicích. První zastávka bude v 9 hodin na Huti u Titlů, následně u obecního úřadu, U Libuše a ve Dvoře. Pásmo bude trvat vždy tak 20 minut.

Z důvodu nemoci jednoho z členů tria nebude letos večerní vytrubování.

Všem přejeme krásné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do nového roku!

Ukončení provozu ordinace MUDr. Říhové

18.12.2017 Obecní úřad Strašice

Od tohoto týdne je z důvodu nemoci a ukončení nájmu uzavřena ordinace praktické lékařky pro děti a dorost MUDr. Říhové. Všichni pacienti budou ošetřeni v ordinaci v Rokycanech.

Pozvánka na Adventní koncert

6.12.2017 Obecní úřad Strašice

Zveme všechny na Adventní koncert Musica Rustica, který se uskuteční v pátek 15. prosince od 19 hodin ve velkém sále Společenského domu Strašice.

Pozvánka na vánoční trhy - ZÁJEZD ZRUŠEN

30.11.2017 Obecní úřad Strašice

Obec Strašice obdržela pozvánku na vánoční trhy v partnerské obci Markt Hohenfels, které se uskuteční o víknedu 9.12. a 10.12. V případě zájmu je možné zorganizovat zájezd na tuto akci. Termín zájezdu je stanoven na 9.12.2017. Případní zájemci se mohou hlásit telefonicky nebo osobně na obecním úřadě. Uzávěrka přihlášek je v úterý 5.12.2017 ve 14 hodin. V případě malého zájmu mohou občané cestovat na akci individuálně.

Z DŮVODU MALÉHO ZÁJMU NEBUDE VYPRAVEN AUTOBUS, AKCI JE MOŽNÉ NAVŠTÍVIT INDIVIDUÁLNĚ!

Více informací o programu v přiložené pozvánce.

Domov - hospicová péče, z.ú.

24.11.2017 Obecní úřad Strašice

V říjnu 2017 byla zahájena 3. etapa komunitního plánování sociálních služeb na Rokycansku. Komunitní plánování sociálních služeb představuje metodu a proces, který umožňuje na úrovni obcí nebo krajů plánovat sociální služby tak, aby odpovídaly místním potřebám. Jeho podstatou je zapojení všech, kterých se daná oblast týká - zástupců obcí, poskytovatelů služeb a (potenciálních) uživatelů sociálních služeb i veřejnosti. Rozběhl se projekt Centra pro komunitní práci západní Čechy, který je pokračováním procesu komunitního plánování zahájeného v regionu již v roce 2007. Sociální služby tak opět vstoupí na dobu dvou let do popředí zájmu. Jedná se o služby, které pomáhají lidem v tíživých životních situacích. My bychom Vám rádi v rámci tohoto projektu jednu takovou službu představili.

Domov – plzeňská hospicová péče, z.ú. je mobilní hospic, pečující o nemocné v konečném stádiu onemocnění. Lékaři, zdravotní sestřičky a sociální pracovník dojíždí za nemocnými přímo do domovů. Lékaři řídí odbornou léčbu a sestřičky kromě pravidelných návštěv slouží 24 hod. telefonickou pohotovost a vyjíždí na zavolání při zhoršeném zdravotním stavu klienta. Všichni se snaží být oporou pro nemocného a jeho pečující. Do rodin klientů zdarma zapůjčují potřebné zdravotnické přístroje, polohovací lůžka, kyslíkové přístroje, lineární dávkovače, polohovací pomůcky a podobně. Jen za letošní rok 2017 pomohl Domov 53 klientům, z čehož polovina byla z Plzně a druhá polovina z okolí, např. z Cheznovic, Rokycan, Bujesil. Od jara roku 2017 má zařízení registrované Odborné sociální poradenství, kdy je nabízena pomoc sociálního pracovníka a psychologa jak klientům hospice, tak i jiným osobám, které se potýkají s vážnou nemocí, ať už jako pacienti, nebo pečující osoby, také osobám, které ztratily blízkého člověka a potřebují pomoci s věcmi úředními, anebo docela prostě trpí osamělostí a potřebují podat pomocnou ruku. Více se o hospici můžete dozvědět na webu www.domov-plzen.cz nebo na tel. čísle 733 300 455 v pracovních dnech mezi 8. – 15. hodinou.

Domov – plzeňská hospicová péče, z.ú.

Mgr. Ondřej Raffel, CpKP ZČ 

Pozvánka na Poslední leč

23.11.2017 Obecní úřad Strašice

Myslivecký spolek Trhoň Strašice pořádá dne 2.12.2017 od 19 hodin "Poslední leč". Akce proběhne v restauraci v Hůrkách a hudební doprovod zajistí skupina Jája a Pája z Plzně.

V souvislosti s lovem zvěře žádá spolek, aby občané v době od 8 do 16 hodin nevstupovali do lesa v oblasti mezi obcemi Strašice a Hůrky.

Výstava betlémů

22.11.2017 Obecní úřad Strašice

Místní knihovna Strašice a Křesťanské sdružení Immanuel pořádají ve dnech 2.12. a 3.12. Výstavu betlémů. Ta se uskuteční od 9 do 16 hodin v malém sále Společenského domu.

Více informací naleznete v příloze.

Mikulášská nadílka 2017

22.11.2017 Obecní úřad Strašice

V neděli 3. prosince pořádá Místní knihovna Strašice a PS Trojlístek Strašice od 15 hodin v sále Společenského domu Strašice tradiční Mikulášskou nadílku. Pro strašické děti nadílka zdarma, pro ostatní děti nadílka po objednání v knihovně.

Rozsvícení vánočního stromu

22.11.2017 Obecní úřad Strašice

Ve čtvrtek 30. listopadu proběhne od 17 hodin rozsvícení strašického vánočního stromu. V rámci programu vystoupí Strašická pohodovka a herecké uskupení Prašivina.

1 ... 16 17 18

Důležité informace

Momentálně zde nejsou žádné nadcházející události.

Novinky e-mailem

Partnerská obec

Hohenfels